İSMAİL YILMAZ

1977 yılında Erzurum’da doğdu. Meslek hayatına 1989 yılında Muğla Dalyan’da başladı. Bir çok Restoran ve butik otellerde görev aldı . Japonya Tokyo, Fukushima da 6 ay boyunca Türk mutfağı ve yemek kültürünün tanıtımında görev aldı. Fuji’de çay teknik sunumları, yapılışı ve bitki çayları üzerine eğitim aldı. Ayrıca Arjantin Mutfağı’nda çalışarak Latin ülke yemekleri üzerine uzmanlaştı. 2008 yılından beri WOW Istanbul Hotels&Convention Center mutfağında Executive Sous Şef olarak görevine devam etmektedir.

İSMAİL YILMAZ

PINAR POLAT

...

KONUK ŞEF GEOVANI

Chef Geovani Italyada başlayan hayatının öğrenimini tamamlamak için İngiltere'ye gider, aşçılık mesleği ile üniversite yıllarında tanışır, bir yandan okurken diğer yanda da bir İtalyan resturantında da çalışmaya başlar. Okuduğu üniversitede ekonomi bölümü bitirdikten resturanta çalışmaya başlar ve bu restorantta 6 yıl sonra Chef olur. İngilterede çalıştığı 30 yıl içerisinde çeşitli restoranlara menü danışmanlığı yapmış, resturan ve mutfak şefliklerinde bulunmuştur. Bu zaman içerisinde üç defa yerel ve bölgesel şeflik ödülleri almıştır, 4 yıl önce İstanbul'da danışmanlık resturant menü denetimi yapmaya başlamıştır. Türkiyede bulunduğu dönemlerde yemek dersleri vermekte, İtalyan yemekleri ilgili çeşitli dergilere yazılar yazmaktadır. Halen İstanbul ve İngiltere'de çeşitli restoranlara danışmanlık yapmaktadır. Şef Geovani Polloina italyanca İngilizce ve Türkçe bilmektedir.

KONUK ŞEF GEOVANI

M. EMRAH FANDAKLI

Eğitmen ve Danışman Şef Emrah FANDAKLI (Lefandakli) 1987 yılında İstanbul Kadıköy’ de doğdu, İşletme Fakültesi'ni bitirdikten sonra aile şirketinden ayrılıp, aşçılığa merak sarıp aşçı olmaya karar verdi. 2008 yılında Mutfak Sanatları Akademisi'nde Chef and Owner okudu böylelikle mutfak sektörüne girmiş bulundu. Türkiye'de The Marmara, Vogue Restoran, Ajia Hotel, Cercis Murat Konağı gibi önde gelen restoranlarda ve otellerde çalıştı. 2010 yılında Amerika’ya gitti. Amerika’ da kaldığı yıllarda Lincoln Land Community College'da esl eğitimi gördü. Eğitim görürken aynı zamanda Hilton Springfield, Flavor of India, Xochimilco Mexican Food, Hunan Chinese restorantları (2011-2015 Dönemleri arasında) gibi çeşitli mutfaklarda çalıştı. Obeziteden etkilenen toplumları gördükçe sağlıklı beslenme üzerinde araştırmalara başladı. 2015 yılı itibari ile Wow Hotel Soffa Mutfak Atölyesi'nin eğitmen şefliğini yapmaya başladı. Kendi geliştirdiği mutfakta 9 adım başlangıç kursu ve 6 adım ileri seviye pişirme teknikleri ders kitaplarını yazdı ve dünya mutfağı workshopları vermekte. 2015 de kendi web sitesini ve markasını kurdu, (www.lefandakli.com) Aynı zamanda yemek fotoğrafçılığı eğitimi aldı. 2015 yılında Buse Terim ile anlaşarak www.buseterim.com.tr de yazarlığa başladı. 2016 da özel hastalıklarla ilgilenmeye başladı Nestle Health Science ‘ la pku ve birkaç özel hastalık için menüler ve çalışmalar yapmaya başladı. Dünya daki sayılı PKU şeflerinden biri oldu. 2016 yılında Almanya’ da düzenlenen IKA yiyecek olimpiyatlarında bireysel yemek dalında dünya dördüncüsü olarak ülkemizi temsil etti. 2017 yılında Amerika tatilinde Boiling Crab restoranında deniz mahsulleri üzerine eğitim aldı. Diyetisyenler ile birlikte ketojenik tarifler üzerine araştırma yapmakta. TGRT haber de ramazan yemek çekimleri yaptı. Bilgi üniversitesi mutfakta ne var, mutfak insanları gibi yemek yayını yapan kanallarda çekim yaptı. Restoran ve kafelere menü danışmanlığı ve işletme koçluğu vermekte. WOW Hotel bünyesinde bulunan Soffa Mutfak Atölyesinde ARGE çalışmalarını ve workshoplarını sürdürmekte.

M. EMRAH FANDAKLI

MEHMET YALÇINKAYA

1988’de orta öğrenimini bitirerek başlamış olduğu mesleki kariyerinde Türkiye’nin üst düzey tesislerinde görev aldı. 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı 2005 yılında Amerika' nın ünlü gurme dergisi "CULINARY" de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayınlandı. Yine 2007 yılında aynı derginin internet sitesinde spesiyalleri biyografisi yayınlandı. 2007 -2008 yıllarında görev yaptığı Avrupa liderleri ve bakanlarının katıldığı Wow Hotels &Conventıon Center gerçekleşen medeniyetler buluşması organizasyonun yanı sıra uluslararası ve Türkiye’nin en büyük kongre ve organizasyonlarını yönetti. Almanya’nın Erfurt şehrinde, dört yılda bir yapılan 2008 IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde bronz madalya alarak dünya üçüncüsü oldu. Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı. Halen uluslar arası yemek yarışmalarında ülkemizi temsil etmektedir. Farklı tatların buluşması olan "Fusion Mutfak" akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye' de ilk uygulayan cheflerden biridir. Yalçınkaya, 2007 yılında Türkiye’de ilk olarak Banquet servislerinde minimalist ve butik bir çalışma olan kişiye özel servis konseptini geliştirdi. 2008 yılında İstanbul Mutfak Enstitüsün de Almanya nın ünlü chefleri ile birlikte yapılan chef düelloda başarı ödülünün yanı sıra Amasya da yapılan Osmanlı saray yemekleri yarışmasında 4. olmuştur. 2008 yılında, EUROTURKCHEFS CULINARY TEAM adlı takımı kurdu. Uluslararası yarışmalarda yarışan takımın kaptanlığını yapmaktadır. Aynı dönem içerisinde başlatmış olduğu LEZZET FIRTINASI adlı yemek ritüeli Avrupa başkentlerinde sunmaya devam etmektedir. Yenilikçi Türk mutfağı çalışmaları devam eden Yalçınkaya, son olarakta Türk medyasında, tüm Türkiye ile paylaştığı yeni pişirme tekniklerinin kullanıldığı üç yeni pişirme tekniği ile ilgili çalışmaları devam etmektedir. 2009 yılında özel bir istekle Katar Başbakanlığı Konutları ve özel yatla( Al Mırgab) dünya turuna cıktı Burada yaptığı çalışmalarda 1 Mıchelın yıldızlı Chef olan Fransız Carlos Marshal ile Katar Başbakanlığı bünyesindeki konutlarda İtalya, Fransa da çalışmalarda bulundu. 2010 yılında Heds Grup /Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı bünyesinde gastronomi workshopları gerçekleştirmiş aynı zamanda Berlin Film Festivali, Grune Woche I.T.B Turizm Fuarı dahil bir çok İnternationel organizasyonun gala yemeklerini verdi. 2012 yılında Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu. Yalçınkaya hakkında 2013 yılında Al monitör yazarı Californiya Üniversitesi Öğretim Üyesi Pınar Tremblay tarafından Inno Turkısh Cusine adlı makale yayınlandı. 2015 Ocak ayından itibaren, Wyndham Grand İstanbul Kalamış Hotel’de Executive Chef olarak görev almaktadır.

MEHMET YALÇINKAYA

NESLİHAN MENTEŞ

Kocaeli Üniversitesi Fizik Bölümünü bitirmesinin ardından 4 yıl süreyle Fizik Öğretmenliği yapmıştır. 2013 yılından itibaren hayalindeki projeleri gerçekleştirmek üzere daha önceden hobi olarak ilgilendiği Butik Pastacılık sektörüne geçmiştir. Karen Butik Pasta ismiyle kurduğu atölyesinde butik pasta tasarımı ve şeker hamuru modelleme çalışmalarıyla özellikle insan figürü modelleme konusunda deneyim kazanmıştır. Halen Yenilebilir Sanatın dalı olan figür modelleme, pasta boyama (handfree), çiçek modelleme ile ilgili eğitimler vermekte ve butik pastacılığın diğer alanlarında da çalışmalarına devam etmektedir.

NESLİHAN MENTEŞ